Ćwiczenia Capoeira do domu

16 listopada, 2017

Ćwiczenia dodatkowe, które można wykonywać w domu, przed lub po treningu wspomagające Capoeira.

W tym artykule postaram się przybliżyć Wam rolę i poprawność wykonywania podstawowych ćwiczeń, które wspomogą Wam treningi capoeira. Na początku będą to ćwiczenia podstawowe, które możemy wykonać w domu w dowolnym czasie. W późniejszych artykułach będziemy podnosić poziom trudności.

Na początku zawsze musimy się dobrze i solidnie rozgrzać, aby nie zrobić sobie kontuzji przez co nie będziemy mogli ćwiczyć na treningach. Serie i powtórzenia są przykładowe. Każdy powinien dostosować je do sobie, by zrobić wszystkie ćwiczenia. Przerwa pomiędzy seriami powinna wynosić około 1 minuty, a przerwa w powtórzeniach to około 30 sekund. Czas treningu planowany jest na około 40 minut.

  • Pompki

Wykonujemy je tak by ciało było proste tzn. biodra nie są za nisko ani za wysoko, patrzymy do przodu, a nie na podłogę. Staramy się iść wolno w dół, a gdy wracamy do góry musimy mieć ręce w łokciu wyprostowane. Dla ułatwienia możemy zrobić pompkę na kolanach albo z nogami szerzej.

  • Przysiady

Ważne w tym ćwiczeniu jest to, by kolana nie wychodziły do przodu tylko były w jednej linii i były zgięte do 90 stopni. Gdy się podnosimy musimy się wyprostować aż kolana będą wyprostowane.

  • Brzuszki

W tym ćwiczeniu zaczynamy leżąc plecami na podłodze i podnosimy całe plecy.

  • Pompki na finta de Au

Ustawiamy się do wejścia na gwiazdę. Ważne by jedna noga była w powietrzu. Po czym robimy pompki w dół ale nie na głowę.

  • Przysiad oparty o ścianę

Tak jak i w przysiadach kolana muszą mieć 90 stopni i kolano nie może pójść do przodu. Pamiętajmy, że nie możemy się podpierać rękami.

  • Stanie przy ścianie na rękach

Gdy stoimy na rękach patrzymy do tyłu, a nie na podłogę. Nogami dotykamy ściany.

  • Brzuszki scyzoryk

Podnosimy plecy do góry i machamy nogami raz jedną raz drugą w górę i w dół na zmianę. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia musimy mieć napięty brzuch.

  • Plank

Tułów mamy jak do pompki tzn. prosty. Trzymamy pozycje na przedramionach. Gdy ktoś nie radzi sobie z tym ćwiczeniem to trzyma pozycje do pompki.


linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram