Instruktorzy

Capoeira Camangula Wrocław

Graduada Acai

Paulina Zarzycka
Z capoeira związana jest od 2008 roku. Swój pierwszy stopień uczniowski otrzymała w 2009 roku we Wrocławiu trenując pod okiem Professora Cigano. Pod opieką swojego instruktora od 2011 roku uczęszczała na treningi dziecięce i uczyła się prowadzić zajęcia dla dzieci oraz dla dorosłych. Uczestniczka licznych eventów w Polsce (m.in: Warszawa, Gdańsk, Kraków, Częstochowa), Niemczech (Hamburg) oraz Brazylii (Rio de Janeiro, Belo Horizonte). Na warsztatach w Hamburgu jesienią 2017 roku otrzymała pierwszy stopień instruktorski (Monitor) z rąk Mistrza i założyciela grupy Capoeira Camangula- Mestre Nem. Dwa lata później zaczęła samodzielnie prowadzić treningi dla dwóch grup wiekowych, które regularnie trenują do dziś. W 2021 roku w Częstochowie otrzymała drugi stopień instruktorski- Graduado. Pierwszy wyjazd do kolebki capoeira odbyła w 2014 roku poznając kulturę brazylijską, kolejny w 2016 roku oraz 2021r. Obecnie jest organizatorką wyjazdów do Brazylii dla osób, które zainteresowane są zgłębianiem wiedzy i umiejętności tej brazylijskiej sztuki walki.
Ania - De menor

Monitora De Menor

Anna Majewska
Przygodę z capoeira rozpoczęła w 2003 r. w sekcji częstochowskiej, pod okiem ówcześnie Graduado Cigano.
Od 2004 roku kontynuowała naukę równolegle w sekcji częstochowskiej i wrocławskiej.
W tym samym czasie uczestniczy aktywnie w zajęciach dla dzieci a wkrótce (początkowo pod okiem Professora Cigano) prowadzi treningi dla dzieci we Wrocławiu (do 2019 r.) i w Częstochowie (przez kilka lat).
W 2007 r. przechodzi kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalizacją "samoobrona", otrzymując legitymację instruktorską.
W roku 2012 r. z Professorem Cigano odwiedza kolebkę capoeira - Brazylię, przez miesiąc poznając "nowe twarze capoeira".
W 2019 r. w Hamburgu, otrzymuje stopień Monitor.
W ciągu wielu lat trenowania, prowadzenia zajęć i aktywnego działania na rzecz Klubu, brała udział w licznych warsztatach capoeira w Polsce i za granicą (Hamburg, Berlin, Praga).
"Capoeira wciąż stanowi dla mnie wyspę, którą odkrywam od coraz to innych stron, odkrywając przy tym sama siebie".
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram