Jak wygląda trening?

Jak wyglądają treningi Capoeira we Wrocławiu? Czy treningi dla dzieci wyglądają inaczej niż zajęcia dla młodzieży i dorosłych?
Każdy trening Capoeira wygląda inaczej. Treningi Capoeira dla dzieci wyglądają całkowicie inaczej niż treningi dla młodzieży i osób dorosłych. Zależnie od przerabianej tematyki zajęć, poszczególne treningi różnią się od siebie. 

Treningi dla najmłodszych mają formę zabawy, gdzie większość czasu dzieci bawią się w różnego typu zabawy ruchowe. Zabawy te mają przede wszystkim wpierać ich rozwój. W te zabawy i ćwiczenia wplecione są elementy Capoeira. 

Treningi Capoeira dla młodzieży i dorosłych ukierunkowane są na rozwój kondycji, siły i wytrzymałości oraz naukę poszczególnych elementów Capoeira. 

Poniżej przedstawiony schemat ma na celu pokazanie ogólne zarysu zajęć. Nie każdy trening wygląda w taki sposób. 

1

ROZGRZEWKA

Na początku treningu jest część która ma przygotować organizm do kolejnych ćwiczeń. Rozgrzewamy więc mięśnie i stawy by uniknąć ewentualnych kontuzji. Rozgrzewka może mieć różną formę. Zawsze jednak dopasowana jest ona do tego, co ma nastąpić na treningu właściwym. 

2

TECHNIKI CAPOEIRA

Nauka technik Capoeira. Kopnięcia, uniki, poruszanie się, elementy gimnastyczne i akrobatyczne. W tej części uczymy się właściwych technik. Powtarzamy je w szeregach, w parach lub indywidualnie. 

3

RODA DE CAPOEIRA

Zależnie od tematyki zajęć na koniec treningu odbywa się Roda (j.port.: "koło") w którym uczymy się stosować przećwiczone na treningu techniki, grać ze sobą w parach, grać na oryginalnych brazylijskich instrumentach, śpiewać itp. 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram