Podstawy akrobacji w Capoeira

1 grudnia, 2017

W dzisiejszym odcinku postaram się przybliżyć Wam podstawy treningu gimnastyczno-akrobatycznego. Ćwiczenia prezentowane w poniższym materiale potraktujcie jako fundament pod bardziej wymagające elementy występujące w Capoeira.

Jest to bardzo ważne, gdyż nie ma się co brać za naukę np. salta w tył, jeśli nie potrafimy prawidłowo wykonać przewrotu w tył.

Trening rozpoczniemy od podstawowych elementów w przód takich jak: przewrót w przód, przewrót w przód z lotem, przejście do mostka, wychwyt z głowy, a zakończymy nauką wychwytu w przód z rąk. Podczas wykonywania przewrotów, czy to w przód czy w tył, szczególny nacisk kładę na chwyt za kolana i przyciągnięcie ich mocno do klatki piersiowej. Dzięki temu bardziej "zwijamy się w kulkę" co powoduje lepszy kręt. Dzięki temu łatwiej będzie nam wykonywać techniki w tempie jeden za drugim.

Proponowana przeze mnie "droga rozwoju" jeśli chodzi o elementy w przód to kolejno:
1) przewrót w przód
2) przewrót w przód z lotem

Powyższy materiał potraktujcie bardziej jako wsparcie przy nauce, gdyż każdy z prezentowanych elementów warto ćwiczyć pod okiem instruktora.


linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram