Archives

fogo-foto

Fogo na zawodach

Tydzień temu odbyła się bardzo ciekawa impreza w Katowicach – Zawody Capoeira. Brały w niej udział osoby początkujące i zaawansowane, dorośli, młodzież i dzieci. Poniżej krótka relacja autorstwa Pani Izy – mamy stałego uczestnika naszych zajęć we Wrocławiu, zawodnika Capoeira i zapalonego Capoeiristy – Fogo.

Iza: Spontaniczna decyzja z dnia na dzień i jesteśmy w Katowicach zapisując syna na zawody capoeiry. Jak przystało na mamę jedynaka w mojej głowie tysiąc myśli: da radę? Odważy się? A jak coś mu nie wyjdzie ?… itd

Co przeżywałam siedząc tam na widowni podczas występów dzieci, a przede wszystkim syna, to wiem tylko ja 🙂 W sumie, to chyba ja bardziej przeżywałam niż Piotrek, bo jak w przerwie podszedł się napić to nie było ani słowa o stresie czy zdenerwowaniu tylko: mamo tam jest Preto, o mamo patrz, przyszedł Boca… Ludzie, których zna, podziwia i stara się naśladować. Momentem, który na długo zapamiętam to na pewno przemowa Calango do dzieci przed i po rozdaniu nagród. Byłam pod wrażeniem, jak docenił wszystkie dzieci i te co zajmą miejsca na podium i te co odważyły się przyjść i spróbować swoich sił. Że byli wygrani już wtedy, gdy odważyli się wziąć udział w zawodach.

Wracaliśmy do domu zmęczeni i szczęśliwi. Piotrek FOGO zdobył trzecie miejsce w solówkach dzieci do lat 10. Nie chciał ściągnąć medalu z szyi, poszedł z nim na drugi dzień do szkoły 🙂

Piotrek FOGO: Miałem wątpliwości i trochę się bałem. Wiedziałem, że nie będzie nikogo z mojej grupy z Wrocławia. Wieczorem dzień przed zawodami rodzice powiedzieli mi, że nie muszę brać udziału w zawodach jak nie będę się czuł na siłach. Pojedziemy popatrzeć i wtedy zdecyduję. To będzie moja decyzja. Rano już wiedziałem, że chcę jechać. Poczułem, że dam radę . Pojechałem jak na zwykły trening.

Było super! Mam nowych kolegów z  Camanguli ;-D

Mamo, a wiesz, że Calango potrafi zrobić flagę???

Fogo

09

Nasza ekipa w Brazylii

Marzeniem każdego Capoeiristy jest wyjazd do Brazylii by tam pod okiem „tubylców” ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności gry Capoeira… Nie każdy wie ale nasza, wrocławska ekipa odwiedziła niedawno kolebkę Capoeira – Brazylię. Zwiedzali Rio, Sao Paulo, stolicę stanu Minas Gerais – Belo Horizonte i kilka innych miejsc. W Belo wzięli udział w warsztatach organizowanych tam przez Mestre Nem w Akademii. Poniżej kilka zdjęć oraz ich wrażenia z pobytu w Brazylii. Wszystkie zdjęcia zaczerpnięte z profilu Facebook’owego Teimoso oraz Acai.

read more

12764889_829144727190996_2531679594847572539_o

Trening z Lagarto – zdjęcia

W sobotę 27 lutego 2016 mieliśmy przyjemność gościć we Wrocławiu Professora Lagarto który poprowadził dla nas trening Capoeira. Była to sobota pełna Capoeira. Od 12:30 do 17:00… dużo Capoeira. Benguela, Sao Bento Grande oraz roda… Ślicznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie. Kolejne tego typu spotkanie już wkrótce a poniżej kilka zdjęć z tego treningu.

read more