Nasza ekipa w Brazylii

09

Marzeniem każdego Capoeiristy jest wyjazd do Brazylii by tam pod okiem „tubylców” ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności gry Capoeira… Nie każdy wie ale nasza, wrocławska ekipa odwiedziła niedawno kolebkę Capoeira – Brazylię. Zwiedzali Rio, Sao Paulo, stolicę stanu Minas Gerais – Belo Horizonte i kilka innych miejsc. W Belo wzięli udział w warsztatach organizowanych tam przez Mestre Nem w Akademii. Poniżej kilka zdjęć oraz ich wrażenia z pobytu w Brazylii. Wszystkie zdjęcia zaczerpnięte z profilu Facebook’owego Teimoso oraz Acai.

Teimoso: „Brazylia, którą udało mi się zobaczyć to kraj ogromnych kontrastów. Przepiękne widoki, przyjaźni ludzie i przepych z jednej strony oraz brak perspektyw do życia i ludzie śpiący na kartonach za rogami hoteli z drugiej. Kraj z niecodzienną komunikacją miejską, gdzie złapanie autobusu (tak, tam nie ma godzin odjazdów) i dojechanie dokładnie tam gdzie się zamierza graniczy z cudem. Ojczyzna pysznych świeżych bananów, niezapomnianych jagód acai oraz wielu innych owocowych pyszności. Polecam każdemu doświadczyć jej przynajmniej raz!”

Acai: „Gdy wrócilam do Brazylii zauważyłam, ze nie tylko ważną sprawą jest obcowanie z tamtejsza kultura i poznawaniem ludzi, lecz także obcowanie z naturą, która jest jej nieodłącznym elementem. Szukanie jej na każdym kroku- czy to w dużych miastach, czy mniejszych miejscowościach daje możliwość poznania kraju z tej „naturalnej” strony. Osobiście dość mocno zapamiętałam takie miejsce jak Cataractas Iguaçu, które dla mnie było jak otwarcie nowych drzwi – do innego świata, świata bogactwa fauny i flory robiące ogromne wrażenie, do którego na pewno jeszcze wróce”

 

 

About the Author: